Vyhledávání: např. 5x112, 5x100

Technické informace

Informace » Technické informace


VELIKOST

Velikost každého alu kola je značena v palcích 1" = 25,4 mm (např.: 17"x7,5 z čehož je 17" velikost a 7,5 šíře kola). Na každý vůz lze použít alternativy originálně používaných alu kol či ocelových disků. Velikost i šíře tedy může být větší, musí ale korespondovat s vhodně použitou pneumatikou určenou pro daný vůz. U větších alu kol se zpravidla používají nižší nebo nízkoprofilové pneumatiky. Automobil se tak stane o dost atraktivnější a jízda s ním sportovnější což oceníte např. při průjezdu zatáčkou, nízká pneumatika nemá tendenci se hrnout a odskakovat. U větších alu kol a širších pneumatik máte také o dost kratší brzdnou dráhu díky větší styčné ploše pneumatiky. Další výhodou alu kol je větší prostor mezi paprsky kola což umožňuje lepší chlazení brzdičů a jejich větší účinnost při brždění. Samotné alu kolo je vyrobeno ze slitin hliníku, který také lépe odvádí teplo z rozehřátých brzdičů. V posledních letech je běžné do materiálů pro výrobu alu kol přidávat hořčík či mangan což umožňuje alu kolu větší odolnost proti nárazu a jeho poškození. Přesto je lepší při použití nižších profilů pneumatiky dávat pozor na nerovnosti vozovky a raději se vyhnout nebo snížit rychlost při průjezdu horšími terény. Zamezíte tak poškození. Při použití nízkoprofilové pneumatiky si také dejte pozor na parkování u betonových obrubníků a různých vyvýšenin čímž předejdete oděru a poškození. Rádi Vám poradíme při výběru velikosti alu kol vhodných pro Váš automobil.

 

ET

Tímto údajem se označuje tzv. zális což udává jak je alu kolo zapušťené dovnitř vozidla či vysunuté ven z automobilu. Čím je Et nižší, tím je dané kolo více ven z vozu (např.: Et 35 bude v porovnání s Et 50 při zachování stejné šíře disku o 1,5 cm více ven z automobilu. V porovnání se sériovými rozměry lze ve většině případů použít nižší Et. Automobil vypadá atraktivněji a zlepší se tak i jeho stabilita. V některých případech při použití nízkého Et může pneumatika drhnout o lem blatníku čemuž se dá zamezit použitím tzv. dorazů tlumičů pérování, které po jejich použití nedosednou do míst, kde pneumatika škrtá o lem blatníku. Dále je také možné rozválcování blatníků odbornou firmou podle alu kol do požadovaných rozměrů. Tento zásah je dnes již možný u autorizované firmy bez poškození laku blatníků. S použitím Et pro Váš vůz vám rádi poradíme.

 

POVRCHOVÉ ÚPRAVY

Leštěné kola a galvanický chrom nedoporučujeme pro zimní provoz! Máte-li zájem o alu kola, která jsou určena pro zimní použití, rádi Vám uděláme speciální nabídku přímo pro Váš vůz.

 

ŠROUBY / MATICE / STŘEDÍCÍ KROUŽKY

K zakoupené sadě alu kol poskytujeme zdarma středící kroužky v příslušném rozměru pro Váš automobil. Ne každý výrobce alu kol dodává ke kolům šrouby či matky, pokud stávající nekorespondují s použitím zakoupených alu kol nebo máte zájem k nově zakoupeným alu kolům mít i nové šrouby či matky můžeme dodat tyto šrouby či matky v nákupní ceně 200-500,- Kč za kompletní sadu pro celý vůz. Alu kola některých výrobců jsou vrtána pro originální příslušenství a výrobce k nim tedy neposkytuje šrouby, matice nebo středící kroužky, lze tedy použít originální příslušenství, které je již použito na Vašem voze. S rozměry šroubů či matek a použitím pro Váš vůz Vám rádi poradíme.

 

PLOVOUCÍ ŠROUBY

Tato varianta se používá ke změně rozteče. Např.: z 5x100 na 5x98, 5x108 na 5x110, 4x100 na 4x98 atd. Jedná se o speciální šroub s plovoucí volnou podložkou s příslušnou dosedací plochou odpovídající použitému alu kolu, která vymezí odchylku 1mm pro kažkou díru u alu kola a dotažením se vystředí do požadované polohy. Tato varianta je schválena ministerstvem dopravy do provozu a je běžně používána všemi výrobci alu kol. S použitím těchto šroubů Vám rádi poradíme.

 
HOMOLOGACE
 
Všechny námi nabízená alu kola mají světově uznávané homologace JWL, VIA, ISO. Značky Yakuza Japan, Milano Design, Replica, Rays, HTL, Advan nemají německou homologaci TUV, jsou vhodné pro tuningové účely. Alu kola Rsw Racing jsou schválená MDČR pro provoz na pozemních komunikacích, atest 3444. Zapsání nového rozměru do technického průkazu pro provoz na pozemních komunikacích vyžaduje individuální schválení. Pokud potřebujete zapsat jiný rozměr alu kol do technického průkazu, můžeme dodat typový list na základě TUV ke kolům BSA a LANTISI a další, které jsou způsobilé pro provoz na pozemních komunikacích na základě TUV homologace. Typové listy poskytují výrobci vždy k zakoupeným alu kolům vždy k danému vozu dodatečně. Pro tyto potřebujeme informace o vozidle (značka vozu, model vozu, motor, výkon motoru, modelový rok vozu). O délce trvání vystavení typového listu vás vždy předem informujeme. Alu kola WSP nazývaná také jako Replica nebo Replika jsou kompatibilní s originálními alu disky a WSP Italy mají certifikaci ISO i TUV a VCA od The United Kingdom Vehicle Approval Authority, tyto disky jsou vyráběny dle předpisů Evropské unie ECE ONU R124.
 
info@superalu.cz
+420 777 859 543
 
  • Přidat odkaz na:
  • www.facebook.com