Vyhledávání: např. 5x112, 5x100

Alu kola pro bezpečnou jízdu a nízkonákladový provoz

Co jsou to alu kola? Automobilisté mužského pohlaví samozřejmě vědí, ale nabízí se vysvětlení pro ženské protějšky, nezkušené automobilisty, či kupující, kteří by si chtěli alu kola pořídit, ale neznají přesné vlastnosti. Alu kolo, neboli hliníkový disk, bývá zpravidla vyroben z hliníku – odtud pochází jeho název – a dalších lehkých kovů. Při výrobě se kola odlívají jako jeden kus. Pokud jsou kola šroubovaná, jsou složeny z více dílů.

 

Lakování alu kol

V neposlední řadě se na konečný výrobek: alu kolo, nanáší ochranná vrstva laku. Alu kola bývají zvláště v zimě ohrožená nepříznivým počasí a zvláště používáním posypové soli na zledovatělých a zmrzlých silnicích. Silničářská sůl může ochrannou lakovou vrstvu poškodit, slitina kovů pod lakem začne galvanicky korodovat, což může vést k unikání vzduchu z pneumatiky.

 

Rozdíly mezi alu koly a ocelovými disky

Proč si pořizovat právě hliníkové disky, a ne ocelové? Alu kola mají oproti ocelovým výhodu v designu a tedy celkovém estetickém vzhledu. Hliníkové disky, které mají vysoký podíl přidaného magnézia, se vyznačují dalším kvalitním znakem – jsou lehká. Co se týče hmotnosti, nejsou hliníková kola výrazně lehčí než ocelová, ale alu kola mají příznivější rozložení hmoty. Toto rozložení velmi pozitivně ovlivňuje snížení hodnot setrvačních sil točícího se kola, čímž se zvyšují dynamika akcelerace i brzdění. Na rozdíl od plechových disků nejsou hliníkové disky svařovány.

 

Kvalitní alu kola za skvělé ceny

Pokud se budete rozhodovat o koupi hliníkových kol, ručíme vám za prověřené a kvalitní zboží. Naše alu kola splňují přísné světové atesty kvality VIA, JWL a ISO. Zároveň můžeme garantovat nejlepší ceny v Česku i na Slovensku. Při koupi alu kola značek Advan Racing a Ryas poskytujeme bonus ve formě prodloužené, 36měsíční záruky, a toho, že ke každé sadě alu kol dodáváme středové kroužky a chromové ventilky zdarma. Většinu alu kol máme skladem a objednané zboží odesíláme následující den od obdržení objednávky.

 
  • Přidat odkaz na:
  • www.facebook.com